Na šoli nas je obiskal učenec, ki nam je daroval različne šolske potrebščine. Nina in Anna, novinarki osmošolki, sta z njim opravili kratek razgovor, na šoli pa ga je sprejela gospa ravnateljica, dr. Andreja Tinta.

Se nam lahko na hitro predstavite (od kod ste in vaša starost)?
Sem Ažbe, star sem 11 let prihajam pa iz Studenčic, to je moja mama Špela in moj

oče Matej.

S katerim namenom ste prišli na Koroško, konkretneje na Prevalje?
Hoteli smo pomagati otrokom, ki nimajo potrebščin. Ažbe je zbiral šolske potrebščine. To, kar vam je voda odnesla, smo mi zdaj pripeljali k vam. Pripeljali smo vodo, šolske potrebščine, torbe, zvezke, kulije, za likovno … Vse te stvari.

S seboj prinašate šolske potrebščine. Kaj vas je navdihnilo, da ste se odločili za donacijo?
V bistvu sem na začetku hotel nekaj zbirati za Deželaka junaka in me je nekdo že prehitel. Potem smo organizirali v šoli zbiranje potrebščin za mesta, ki jim je poplavilo učilnice in na tem mestu smo pomislili na vas.

Kako ste sami doživeli te poplave? Ste imeli nevšečnosti?
Na srečo mi ne.

Se vam zdi, da nas je ta situacija s poplavami povezala kot ljudi?
Ja, zelo.

Iz srca se vam zahvaljujemo za vse pripeljano, za samo idejo in čas, ki ste si ga vzeli, da ste nas obiskali.

Foto: Milanka Janežič, prof.