Evropski teden mobilnosti

Osnovna šola Franja Goloba Prevalje se bo v tednu od 16. 9. 2024 – 22. 9.  2024 v sodelovanju z občino Prevalje priključila projektu Evropski teden mobilnosti. Cilj projekta je zmanjšati motorni promet in spodbujati okolju prijaznejše načine potovanja (uporabo koles, skirojev, pešačenja in javnega potniškega prometa).

Ta teden se bo v šoli odvijalo nekaj dejavnosti, spremenjen pa bo prometni režim v okolici šole.

OBVESTILO: V tednu med 16. in 22. septembrom bo popolna zapora cest in parkirišč ob OŠ Franja Goloba Prevalje. Cesta/parkirišče pri mali telovadnici bo urejeno za območje »Poljubi in odpelji«, kar pomeni, da boste starši otroka lahko pripeljali do točke – prometnega znaka in ga tam oddali ter odpeljali naprej. Prosimo vas, da se striktno držite navodil policista in/ali pomočnika, da bo promet tam potekal nemoteno.

Dopis občine Prevalje_teden mobilnosti_sep24

Hvala za razumevanje in vabljeni, da se nam pridružite v projektu, da skupaj
spremenimo in izboljšamo potovalne navade nas in otrok.